Dobry lekarz – co to oznacza?

Prolongatum Malarone ulotka

Wiele osób, które chcą skorzystać ze świadczeń medycznych, poszukuje dobrego lekarza. Co ten termin oznacza? Jednoznacznej odpowiedzi nie można udzielić, bowiem wszystko zależy od preferencji pacjenta. Dla niektórych dobry lekarz to taki, u którego nie ma długiego czasu oczekiwania na wizytę. Dla innych dobry lekarz to ten, który dokładnie i cierpliwie wyjaśni wszelkie aspekty danej choroby.

Zawód lekarza uważany jest za jeden z najbardziej odpowiedzialnych i najbardziej stresujących zawodów. Lekarze różnych specjalizacji codziennie zmagają się z problemami pacjentów. Często pracują po kilkanaście godzin na dobę. Nie oznacza to jednak, że pacjent nie ma prawa oczekiwać od lekarza należytego traktowania. Dobry lekarz powinien na jednego pacjenta przeznaczyć tyle czasu, ile taki pacjent potrzebuje. Wielu chorych ma liczne pytania odnośnie swojego stanu zdrowia. Lekarz powinien na wszystkie odpowiedzieć w sposób, jak najbardziej zrozumiały dla pacjenta.

Równie istotne jest to, czy lekarz dokładnie tłumaczy, dlaczego wybrał taki sposób leczenia. Pacjenci często oczekują takich informacji. Wizyta u lekarza nie powinna odbywać się wyłącznie na przepisaniu odpowiedniego leku i wykonania podstawowych badań. Część pacjentów martwi się swoim stanem zdrowia, dlatego to do lekarza należy, żeby odpowiednio omówić z chorym wszelkie, niepokojące go kwestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *