Czy lekarz może wyleczyć pacjentów z chorobami cywilizacyjnymi?

Havrix Adult

Choroby cywilizacyjne są przyczyną większości zgonów. Mogą rozwinąć się w każdym wieku. Do ich wystąpienia przyczyniają się poszczególne czynniki, jak np. brak aktywności fizycznej, nieodpowiednia dieta czy używki. Życie osób z chorobami cywilizacyjnymi często jest znacznie krótsze, w porównaniu do osób zdrowych. Większość chorób cywilizacyjnych ma charakter przewlekły, co powoduje, że pogarsza się także jakość życia chorych. Czy lekarze mają możliwość całkowitego wyleczenia takich pacjentów?

Wielu lekarzy podkreśla, że znacznie ważniejsza jest profilaktyka. Prowadząc zdrowy tryb życia, można znacznie ograniczyć ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych. Lekarze mają możliwość jedynie łagodzenia objawów choroby. Przepisywane są leki, które np. zmniejszają nasilenie bólu bądź umożliwiające normalne funkcjonowanie.

W większości przypadków, lekarze na bieżąco dokształcają się z nowych trendów w medycynie, w tym w leczeniu chorób cywilizacyjnych. Część z nich bierze udział w badaniach naukowych, których zadaniem jest opracowanie udoskonalonej formuły danego leku. Wszystkie te działania mają na celu poprawę jakości życia chorych. Wielu lekarzy jest również zaangażowanych w różne kampanie zdrowotne, które uświadamiają społeczeństwo o istocie profilaktyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *