Lekarz z własną praktyką czy zatrudniony w przychodni?

Hycamtin

Część osób zastanawia się, czy lekarz prowadzący własną praktykę jest lepszy od lekarza zatrudnionego w publicznych placówkach. Odpowiedź na to pytanie nie należy do najłatwiejszych, bowiem tę kwestię trzeba rozpatrywać indywidualnie. W niektórych miejscowościach panuje przekonanie, że lekarz ma więcej czasu dla pacjenta, jeśli ten przychodzi do niego na prywatną wizytę. Często pacjenci, którzy korzystają z prywatnych usług medycznych, są przyjmowani w pierwszej kolejności. Warto jednak pamiętać, że od tej reguły są liczne wyjątki.

W wielu placówkach publicznych, jakość usług medycznych jest taka sama, a nawet lepsza od prywatnych. Problemem może być jedynie długi czas oczekiwania na wizytę. Zazwyczaj w przypadku wizyty prywatnej, czas oczekiwania jest znacznie krótszy. To powoduje, że część pacjentów decyduje się zrezygnować z wizyty lekarskiej w publicznej przychodni.

Bez względu na to, gdzie dany lekarz jest zatrudniony, jego głównym zadaniem jest świadczenie jak najwyższej jakości usług. O renomie lekarza świadczą bowiem zadowoleni pacjenci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *