Leczenie online?

Imigran

Prawdopodobieństwo rozwoju choroby powoduje, że pacjenci chcą jak najwięcej dowiedzieć się o dolegliwościach związanych z danym schorzeniem. Zazwyczaj pierwszym źródłem informacji staje się Internet. W sieci znajduje się wiele stron, które bazują na wyjaśnianiu istoty różnorodnych chorób. Można uzyskać informacje odnośnie leczenia danych jednostek chorobowych, objawach oraz rokowaniach lekarzy, w przypadku chorób uznawanych za śmiertelne. Na niektórych stronach internetowych istnieje ponadto możliwość zadania pytania lekarzowi określonej specjalizacji. Czy wszystkie te informacje mogą zastąpić wizytę lekarską?

Na licznych portalach medycznych widnieje adnotacja, że wszelkie zamieszczone porady, mają jedynie charakter informacyjny. Powoduje to, że w przypadku podejrzeń jakichkolwiek objawów chorobowych, należy skonsultować się z lekarzem. Porady medyczne prezentowane na portalach specjalistycznych, nie mogą stanowić podstawy do samodzielnego zdiagnozowania.

Wielu lekarzy podkreśla, że na stronach o tematyce medycznej, porady mają charakter ogólny, przez co nie są dostosowane do indywidualnego przypadku. Ponadto w niektórych przypadkach, wpisy są sponsorowane przez firmy farmaceutyczne. W ten sposób wszelkie porady medyczne mają bardziej na celu promocję określonego produktu leczniczego, niż udzielenie rzetelnej informacji o chorobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *